WD My Passport WDBAGF5000AGY 500GB, SSD External - USB 3.2 Gen 2 (Space Grey)

Teknologji e shpejtë NVMe me shpejtësi deri në 1050 MB/s dhe shpejtësi shkrimi deri në 1000 MB/s. | Bazuar në shpejtësinë e leximit, përveç nëse përcaktohet ndryshe. Siç përdoret për shpejtësinë e transferimit, 1 MB/s = një milion bajt për sekondë. Bazuar në testimin e brendshëm; performanca mund të ndryshojë në varësi të pajisjes pritës, kushteve të përdorimit, kapacitetit të diskut dhe faktorëve të tjerë.
Kriptimi i harduerit AES 256-bit i aktivizuar me fjalëkalim
Rezistent ndaj goditjeve dhe dridhjeve. Rezistent ndaj rënies deri në 6,5 këmbë (1,98 m)
USB 3.2 Gen-2 dhe USB-C i pajtueshëm me kryqëzim (USB-A për sistemet e vjetra)

Karakteristikat kryesore të SSD
Lloji i diskut: SSD
Western Digital SSD nuk i përket disqeve të prirur ndaj dridhjeve dhe goditjeve
Shpejtësia e tij e leximit është 1050 MB/s
Shkrimi në disk arrin një shpejtësi prej 1000 MB/s
Ndërfaqja e përdorur: NVMe
Kjo paketë përfshin kabllon
Kapaciteti i diskut të jashtëm: 1000 GB
Dizajn i qëndrueshëm
Pesha prej 90 g.

Përshkrim

Shpejtësia maksimale e leximit arrin 1050 MB/s. Shkrimi vazhdon me një shpejtësi prej 1000 MB/s. Për transferimin e të dhënave dhe lidhjen me kompjuterin tuaj, disku WD My Passport SSD 500GB Grey përdor ndërfaqen NVMe. Ju mund të prisni me padurim përfitimet e lidhësit universal të dyanshëm. Enkriptimi i çdo të dhënash kujdeset nga hardueri 256-bit AES. Përveç makinës, paketa përfshin kabllo.

Informacion shtesë

Dimensionet e produktit

Gjerësia 55 mm (5,5 cm), Lartësia 9 mm (0,9 cm), Thellësia 100mm (10cm)

Pesha e produktit

90 g (0.09 kg)

Veçoritë

Kjo paketë përfshin kabllon, Kriptimi i harduerit 256-bit AES, Lidhës USB-C, Materiali: Metal, Shkrimi në disk arrin një shpejtësi prej 1000 MB/s, Shpejtësia e leximit 1050 MB/s

Përdorimi

E jashtme, e qëndrueshme

Ngjyra

Gri

Lloji dhe kapaciteti

500GB, SSD

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “WD My Passport WDBAGF5000AGY 500GB, SSD External – USB 3.2 Gen 2 (Space Grey)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

X