WD 1TB My Passport SSD Portable External Solid State Drive

Nëse keni nevojë të ruani më shumë të dhëna, do të dëshironi SSD-në e jashtme WD My Passport SSD 1TB. Ka një kapacitet të aftë për të ruajtur një shumë prej 1000 GB. SSD sinjalizon Drive State State. Kjo do të thotë se është një disk pa pjesë të lëvizshme. Krahasuar me një HDD klasik, SSD nga Western Digital është jashtëzakonisht më i shpejtë dhe ka rezistencë më të mirë ndaj goditjeve. Është i përshtatshëm për udhëtime më të shpeshta sepse i përballon më mirë goditjet dhe goditjet.

Përshkrim

Karakteristikat kryesore të SSD
Lloji i diskut: SSD
Western Digital SSD nuk i përket disqeve të prirur ndaj dridhjeve dhe goditjeve
Shpejtësia e tij e leximit është 1050 MB/s
Shkrimi në disk arrin një shpejtësi prej 1000 MB/s
Ndërfaqja e përdorur: NVMe
Kjo paketë përfshin kabllon
Kapaciteti i diskut të jashtëm: 1000 GB
Dizajn i qëndrueshëm
Pesha prej 90 g.

Shpejtësia më e lartë e leximit mund të arrijë 1050 MB/s. Shkrimi arrin një shpejtësi prej 1000 MB/s. Për lidhjen me një PC dhe transferimin e të dhënave, disku WD My Passport SSD 1TB Grey përdor ndërfaqen NVMe. Falë kësaj, ju gjithashtu mund të përfitoni nga lidhësi universal. Kriptimi në disk kujdeset nga hardueri 256-bit AES. Përveç diskut, paketa ka kabllo.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “WD 1TB My Passport SSD Portable External Solid State Drive”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

X