Kingston FURY Beast RGB DDR4 16GB 3200Mhz

Ndriçim mahnitës RGB me stil agresiv¹
Teknologjia e sinkronizimit me rreze infra të kuqe e patentuar [Kingston FURY]
Intel XMP i gatshëm, gati për AMD Ryzen
Funksionaliteti “Plug N Play”.

Përshkrim

Kingston FURY Beast DDR4 RGB¹ jep një rritje të performancës dhe stilit me shpejtësi deri në 3733 MHz², stil agresiv dhe ndriçim RGB që përshkon gjatësinë e modulit për efekte të qetë dhe mahnitëse. Ky përmirësim verbues dhe me kosto efektive është i disponueshëm në shpejtësi 2666MHz–3733MHz, vonesa CL15–19, kapacitete me një modul prej 8GB–32GB dhe kapacitete të kompletit 16GB–128GB. Ai përmban mbiclocking automatik të Plug N Play me shpejtësi 2666 MHz² dhe është i gatshëm për Intel XMP dhe gati për Ryzen. FURY Beast DDR4 RGB qëndron i freskët me shpërndarësin e tij elegant të nxehtësisë me profil të ulët. 100% i testuar me shpejtësi dhe i mbështetur nga një garanci e përjetshme, është një përmirësim i lehtë dhe pa shqetësime për sistemin tuaj të bazuar në Intel ose AMD. Disa çipa/procesorë të vjetër nga Intel para gjeneratës së 8-të nuk janë përditësuar për të mbështetur modulet e memories që paraqesin DRAM me densitet DDR4 16 Gbit. Kontrolloni me prodhuesin e sistemit ose të motherboard tuaj për një BIOS të përditësuar për të mbështetur DRAM 16 Gbit.
1.Ndriçimi i personalizueshëm me softuerin Kingston FURY CTRL ose me softuerin e kontrollit RGB të motherboard. Mbështetja e personalizimit RGB përmes softuerit të palëve të treta mund të ndryshojë.
2. Kujtesa FURY Plug N Play do të funksionojë në sistemet DDR4 deri në shpejtësinë e lejuar nga BIOS-i i sistemit të prodhuesit. PnP nuk mund të rrisë shpejtësinë e kujtesës së sistemit më shpejt sesa lejohet nga BIOS-i i prodhuesit. Produktet FURY Plug N Play DDR4 mbështesin specifikimet XMP 2.0, kështu që mbingarkimi mund të arrihet gjithashtu duke aktivizuar profilin e integruar XMP.5).

Informacion shtesë

Faktor formë

UDIMM

XMP gati

Po

Plug N Play

Po

Shpejtësia*

2666, 3000, 3200, 3600, 3733

Vonesat e CAS

15, 16, 17, 18, 19

Voltazha

1.2V, 1.35V

Kapacitetet e moduleve

8GB, 16GB, 32GB

Kapacitetet e kompletit

16GB, 32GB, 64GB, 128GB

Lartësia

41.24mm

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kingston FURY Beast RGB DDR4 16GB 3200Mhz”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

X